Endüstriyel Tavukçuluk Bölümü Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Endüstriyel Tavukçuluk Bölümü taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Endüstriyel Tavukçuluk Bölümü başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki 2 yıllık Endüstriyel Tavukçuluk Bölümü bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Endüstriyel Tavukçuluk Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve önlisans seviyesinde öğrenim vererek YGS-6 puan türünde öğrenci kabul etmektedir. Endüstriyel Tavukçuluk Bölümü yeni açılan bir bölüm olarak gıda, tarım ve hayvancılık alanında üretimin gerçekleşmesinde tavuk ürünlerinin üretilmesinde gerekli ara eleman insan gücünün sağlanması için kurulmuştur. Bölümde biyoloji, beslenme alanında dersler okutulur.

Endüstriyel Tavukçuluk Bölümü mezunları tekniker olarak gıda üretim fabrikalarında gerekli teknik desteği sağlayabilecek ara eleman bilgi, birikim ve becerisine sahip olarak çalışma imkanı bulabilir, iş sahibi olabilir. Kişilerden beklenen yoğun çalışma şartlarına uyum göstermeleridir.

Endüstriyel Tavukçuluk Bölümü Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİ 2018 Akhisar Meslek Yüksekokulu Endüstriyel Tavukçuluk TYT 15 191.58872

Endüstriyel Tavukçuluk Bölümü Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. gözde Yanıtla

    Endüstriyel Tavukçuluk Bölümü mezunları Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı gibi devlet kurumlarında iş bulabilir mi ? Yoksa tavuk fabrikaları gibi özel sektörle mi kısıtlı iş hayatı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir