Endüstriyel Tasarım Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Endüstriyel Tasarım Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Endüstriyel Tasarım Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Endüstriyel Tasarım Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Endüstriyel Tasarım Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Endüstriyel Tasarım

Puan Türü: MF-4

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Endüstriyel Tasarımcı

Endüstriyel Tasarım Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek alanında yetişmiş insan gücünün karşılanmasını sağlayan bir bölümdür. Bölümün amacı tasarım hizmetlerinde yetişmiş insan gücünün oluşmasına ve yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip kişilerin istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Endüstriyel Tasarım Bölümü mezunları endüstriyel alanda tasarımcı olarak kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektör kurumlarında, bağımsız olarak kendi kurdukları atölyelerinde çalışma imkanı bularak iş sahibi olabilirler.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Endüstriyel Tasarım Bölümü’nde okutulan dersler temel çizim, teknik resim, analitik geometri, matematik, fizik ağırlık derslerdir. Dersler teorik ve uygulamalı olarak verilmektedir. Bölümde staj imkanı da mevcuttur.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Tasarım faaliyetlerinin meslek grupları açısından bir ihtiyacı karşılaması meslek gruplarının da revaçta olmasını sağlamaktadır. Bunlardan en önemlisi de endüstriyel tasarımdır. Çünkü üretimi kolaylaştırmaktadır. Bu nedenle mesleğin gelecek on yıl içinde sürekli terviç edilerek gözde mesleklerden olma durumu söz konusudur.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Endüstriyel Tasarım Bölümü mezunlarının sahip olması gereken özellikler, sabırlı olmaları, dikkatli olmaları, planlı olmaları, özgün ve üretken olmaları, yenilikçi ve özverili olmaları şeklinde sıralanabilir. Böylece daha kolay iş bulma ve çalışma imkanına sahip olarak görev alırlar.

Endüstriyel Tasarım Bölümü dersleri nelerdir, Endüstriyel Tasarım Bölümü puan türü ve özellikleri, Endüstriyel Tasarım Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Endüstriyel Tasarım Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Endüstriyel Tasarım Bölümü geleceği iş bulma durumu Endüstriyel Tasarım Bölümü tercih edilir mi ve Endüstriyel Tasarım Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Endüstriyel Tasarım Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir