Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Endüstri Ürünleri Tasarımı

Puan Türü: MF-4

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Endüstri Ürünleri Tasarımcısı

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücü ihtiyacının karşılanmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı tasarım hizmetlerinin gerçekleşmesinde yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip kişilerin yetişmesine ve istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü mezunları, kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektör kurum ve kuruluşlarında, bağımsız olarak kendi kurdukları işlerinde endüstriyel ürün tasarlama atölyelerinde gerekli alanlarda görev alarak yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olup çalışma imkanı bulabilirler.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nde okutulan dersler, temel bilimler, teknik bilimler, tasarım dersleri, üniversite ortak dersleri şeklindedir. Dersler teorik ve uygulamalı olarak verilmektedir. Geometri ağırlıklı ve çizim, resim merkezli dersler elektronik ve analog olarak verilmektedir. Bölümde staj da bulunmaktadır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Tasarım alanında gerçekleştirilen mesleklerin günümüz dünyasında özgün ve yenilikçi olması sebebiyle terviç edildiği görülmekte ve belli bir ihtiyacı karşıladığı bilinmektedir. Bu nedenle özellikle endüstriyel üretimde tasarım faaliyetlerinin meslek olarak gerçekleştirilmesi, endüstri ürünleri tasarımını gelecek on yılın meslekleri arasında göstermektedir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü mezunlarının sahip olması gereken özellikler, sabırlı olmaları, dikkatli olmaları, planlı olmaları, özverili olmaları, özgün olmaları, üretken olmaları ve yenilikçi olmaları şeklinde sıralanabilir.

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü dersleri nelerdir, Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü puan türü ve özellikleri, Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü geleceği iş bulma durumu Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü tercih edilir mi ve Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir