Endüstriyel Cam ve Seramik Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Endüstriyel Cam ve Seramik taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Endüstriyel Cam ve Seramik başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki 2 yıllık Endüstriyel Cam ve Seramik bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Endüstriyel Cam ve Seramik Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve önlisans seviyesinde öğrenim vererek YGS-2 puan türünde öğrenci kabul eden bir bölümdür. Bölümde cam ve seramik sanayi alanında kimya, fizik, modern kimya, kimyada özel konular, organik kimya gibi dersler okutulur. Bölümün amacı cam ve seramik üretiminde gerekli ara eleman insan gücünün sağlanmasıdır.

Endüstriyel Cam ve Seramik Bölümü mezunları gerekli ve yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak cam ve seramik sanayiinde özelde ve kamu kurum ve kuruluşlarında bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak görev alabilirler, ara eleman insan gücünün karşılanmasında çalışma imkanı bulabilir, iş sahibi olabilirler. Maaşlar ortalama seviyededir. Kişilerden beklenen kimya alanına ilgi duymalarıdır.

Endüstriyel Cam ve Seramik Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ 2018 Çerkeş Meslek Yüksekokulu Endüstriyel Cam veSeramik TYT 15
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) 2018 Torbalı Meslek Yüksekokulu Endüstriyel Cam veSeramik TYT 20 194.11490

Endüstriyel Cam ve Seramik Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. su sevcen Yanıtla

    Endüstriyel Cam ve Seramik Bölümü taban puanları ve başarı sıralamaları belirtilmemiş neden ? Ben bu bölümü tercih edeceğim puanım çok iyi değil sizce kazanabilir miyim ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir