Döküm Bölümü Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Döküm Bölümü taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Döküm Bölümü başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki 2 yıllık Döküm Bölümü bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Döküm Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve önlisans seviyesinde öğrenim vererek YGS-1 puan türünde öğrenci kabul eden bir bölümdür. Bölümde, teknik resim, mesleki resim, konstrüksiyon, malzeme bilgisi, ekonomi, fizik, kimya, matematik gibi dersler okutulur. Bölümün amacı döküm ve kalıp işlerinde gerekli olan ara eleman insan gücünün karşılanmasıdır.

Döküm Bölümü mezunları özel sektörde sanayi ve ticaret alanlarında, kamu kurum ve kuruluşlarında döküm teknikeri olarak ara eleman insan gücünü karşılayacak şekilde çalışma imkanı bulabilirler, iş sahibi olabilirler. Döküm, kalıp, üretim aşamalarında görev alırlar. Maaşlar ortalama seviyededir. Kişilerden beklenen sabırlı ve azimli bir yapıda olmalarıdır.

Döküm Bölümü Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) 2018 İzmir Meslek Yüksekokulu Döküm TYT 20 210.59222
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) 2018 İzmir Meslek Yüksekokulu Döküm (KKTC Uyruklu) TYT 1

 

Döküm Bölümü Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. giray Yanıtla

    Arkadaşlar İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Döküm Bölümü taban puanı ve başarı sıralaması 2017 eğitim yılında nasıl olacak ? Bu bölüm sadece bu üniversite demi var ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.