Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki 2 yıllık Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve önlisans seviyesinde öğrenim vererek YGS-2 puan türünde öğrenci kabul eden bir bölümdür. Bu bölümde doğalgaz tesisatı kurulumunda gerekli teknik desteği sağlayacak ara eleman insan gücünün karşılanması için bireyler yetiştirilir. Bölümde jeoloji, jeofizik, matematik, teknik bilgiler gibi dersler okutulur.

Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi Bölümü mezunları, doğalgaz sistemlerinin kurulmasında özelde ve kamuda çeşitli dağıtım şirketlerinde ve elde edicilerde teknik destek verebilecek ara eleman olarak çalışma imkanı bulabilirler, iş sahibi olabilirler. Maaşlar ortalama seviyededir. Kişilerden beklenen dikkatli ve titiz çalışmalarıdır.

Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

 

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ (AFYONKARAHİSAR) 2018 Bolvadin MeslekYüksekokulu Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi TYT 15 224.62233
NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR ÜNİVERSİTESİ 2018 Niğde Teknik Bilimler MeslekYüksekokulu Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi TYT 20 211.86990

Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. celil Yanıtla

    Ülkemizin hemen hemen tamamı doğalgaz enerjisi kullanıyorken Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi Bölümü okumak oldukça mantıklı bir iş yapmak gibi geliyor bana. Bu bölümü hangi üniversitede okumalıyım ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir