Dini İlimler Bölümü Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Dini İlimler Bölümü taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Dini İlimler Bölümü başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Dini İlimler Bölümü bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Dini İlimler Bölümü, Uluslararası Balkan Üniversitesi’nde buluna bir lisans programı olarak tercih listelerine girmiştir. Bu bakımda İslami İlimler ile karıştırılmamalıdır. Dini ilimler, dinlerin tarihi, doğuşu, algılanışı, inanışı, coğrafyası, kültürü, ahlak olgusu, bilgisi ve içeriği, müktesebatı ile ilgili araştırma ve çalışmaların yapılmasını ön gören bir ilimdir.

Dinin evrensel olgular dahilinde kabul edilmesi, inanışların ahlaki ve kültürel boyutu, ilahi dinlerin kaynakları, toplumları, devletleri, dinler tarihi atlasının ve projelerinin gerçekleştirilmesi Dini İlimler ile mümkündür. Bu anlamda bölüm öğrencilerin araştırmacı ruhlu, okuyan, çalışan, sabreden, azimli kişiler olması gerekir. İş imkanları daha çok akademik düzeydedir. Bu bakımdan da lisansüstü, doktora öğrenimlerine uygun planlamalar yapılmalıdır.

Dini İlimler Bölümü Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
İSTANBUL 29 MAYIS ÜNİVERSİTESİ 2018 Uluslararası İslam ve Din Bilimleri Fakültesi İslam ve Din Bilimleri (%50 İndirimli) SÖZ 27 431.55823
İSTANBUL 29 MAYIS ÜNİVERSİTESİ 2018 Uluslararası İslam ve Din Bilimleri Fakültesi İslam ve Din Bilimleri (Burslu) SÖZ 3 488.64706

 

Dini İlimler Bölümü Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. engin Yanıtla

    Uluslararası Balkan Üniversitesinde Dini İlimler Bölümü okumak istiyorum. Böylelikle Üsküp Makedonya gibi güzel şehirler keşfedeceğim yeni insanlar tanıyacağım ve bu bölüm üzerinde kendimi geliştireceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir