Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Çim Alan Tesisi ve Yönetimi taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Çim Alan Tesisi ve Yönetimi başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki 2 yıllık Çim Alan Tesisi ve Yönetimi bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve önlisans seviyesinde öğrenim vererek YGS-6 puan türünde öğrenci kabul etmektedir. Bölüm Ege Üniversitesi’nde bulunmaktadır. Bölümde çevre düzenlemesi ile ilgili dersler okutulmaktadır. Planlama, projelendirme, raporlama yeterliliklerine sahip bireyler yetiştirilmektedir.

Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Bölümü mezunları çevre düzenlemeleriyle ilgili özel sektör ve kamu kurum ve kuruluşlarında yerel yönetimlerde, spor alanlarında, peyzaj mimarlığında, mimarlık alanlarında çalışma imkanı bularak iş sahibi olabilirler. Maaşlar ortalama seviyededir. Kişilerden beklenen sabırlı, azimli ve çalışkan olmalarıdır.

Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
EGE ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) 2018 Bayındır Meslek Yüksekokulu Çim Alan Tesisi ve Yönetimi TYT 30 192.83371
GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ 2018 Kelkit Aydın Doğan Meslek Yüksekokulu Çim Alan Tesisive Yönetimi TYT 40 179.53472

Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. turgay yayla Yanıtla

    Arkadaşlar benim için 2 yıllık pogramlardan hangisini önerirsiniz ? YGS puanlarım 201-205 arasında değişiyor. Ben Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Bölümüne çok sıcak bakıyorum. Pek çok belediyede bu bölüm mezunu çalışıyormuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir