Çevre Temizliği ve Denetimi Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Çevre Temizliği ve Denetimi taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Çevre Temizliği ve Denetimi başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki 2 yıllık Çevre Temizliği ve Denetimi bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Çevre Temizliği ve Denetimi Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve önlisans seviyesinde öğrenim vererek YGS-5 puan türünde öğrenci kabul eden bir bölümdür. Bölümde çevre kirliliklerine ve sorunlarına karşı mücadelede yer alabilecek gerekli bilgi, birikim ve beceriye sahip kişiler yetiştirilmektedir. Bölümde çevre ile ilgili dersler verilmektedir.

Çevre Temizliği ve Denetimi Bölümü mezunları özel sektörde ve kamu kurum ve kuruluşlarında yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak çevre sorunlarıyla mücadelede gereli ara eleman insan gücünün karşılanmasında çalışma imkanı bulabilir, iş sahibi olabilirler. Maaşlar ortalama seviyededir. Kişilerden beklenen sabırlı, azimli ve çalışkan olmalarıdır.

Çevre Temizliği ve Denetimi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ 2018 Hereke Ömer İsmet Uzunyol Meslek Yüksekokulu ÇevreTemizliği ve Denetimi TYT 60 185.60440
NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR ÜNİVERSİTESİ 2018 Ulukışla Meslek Yüksekokulu Çevre Temizliğive Denetimi TYT 30 188.86351

Çevre Temizliği ve Denetimi Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. mintan Yanıtla

    Kocaeli Üniversitesi Çevre Temizliği ve Denetimi Bölümü öğrencileri bu bölüm hangi fakülte de ? Bu fakülte merkeze yakın mı yol sorunu var mı ? Bölüm hocaları nasıl aklımda pek çok soru var bildiklerinizi ne olur bizimle paylaşın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir