Azerbaycan Tıp Üniversitesi Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Azerbaycan Tıp Üniversitesi taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Azerbaycan Tıp Üniversitesi başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Azerbaycan Tıp Üniversitesi bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Azerbaycan Tıp Üniversitesi, 1930 yılında temelleri atılan Sağlık Enstitüsü olarak çalışmış zamanla gelişerek üniversite statüsü kazanmış ve Azerbaycan’ın en büyük tıp üniversitesi olarak hizmet etmektedir. Müstakil olarak top üniversitesi şeklindedir. Azerbaycan’ın sağlık alanında yaptığı çalışmalar kapsamında Sağlık Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyet göstermektedir.

Azerbaycan Tıp Üniversitesi’nin Türkiye ile denkliği bulunmaktadır. Bu bağlamda Tıp Fakültesi’ni ücretli olarak otuz kontenjanla okutmaktadır. Azerbaycan Tıp Üniversitesi ülkenin en prestijli ve büyük üniversitelerinden biri olarak Türkiye öğrencilerine de açık olması iki ülke için de en önemli yakınlaşma amillerinden biridir. Bu nedenle iki ülke arasında münasebetler sağlamlaştırılmaktadır. Sosyal ve kültürel hizmetler bakımında öğrencilere imkanlar sunmakta ve kendilerini gerçekleştirmelerini sağlamaktadır.

Azerbaycan Tıp Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
AZERBAYCAN TIP ÜNİVERSİTESİ (BAKÜ-AZERBAYCAN) 2018 Tıp Fakültesi Tıp Fakültesi(Ücretli) SAY 40 421.62089

Azerbaycan Tıp Üniversitesi Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. neşe güçlü Yanıtla

    Benim ve ailemin çocukluktan beri hayali Tıp Fakültesinde okumam.. Malum Türkiye’de Tıp Fakültesi puanları çok yüksek. Ailem yurtdışında da olsa Tıp Fakültesi okumamı istiyor. Azerbeycan Tıp Üniversite hakkında neler söylersiniz ? Sizce yapabilir miyim gitmeli miyim ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir