Azerbaycan Devlet Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Azerbaycan Devlet Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Azerbaycan Devlet Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Azerbaycan Devlet Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Azerbaycan Devlet Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi, 1951 yılında bir enstitü olarak kurulan binanın üniversite statüsüne geçmesiyle mimarlık, mühendislik ve inşaat faaliyetlerinin yönetimi ve istihdamı için kurulmuştur. Türkiye ile altyapı olarak ortak programlara sahip şekilde programların yapılanması sağlanmaktadır. Azerbaycan ile Türkiye arasındaki münasebetleri geliştirme odaklı hareket eden üniversitelerden biridir.

Azerbaycan Devlet Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü’nden teşekkül etmiştir. YÖK tercih kılavuzunda bulunan üniversite, ücretli olarak bölüm öğrenim hizmetini vermekte ve kontenjan olarak elli kişi kabul etmektedir. Sosyal ve kültürel hizmetlerin gerçekleştirilmesi imkanlar olarak öğrencilerin kendilerini gerçekleştirmelerini sağlamaktadır. Bu şekilde Azerbaycan ve Türkiye ilişkileri de gelişmektedir. Farklı fakültelerinin YÖK kılavuzunda karşılığı yoktur.

Azerbaycan Devlet Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
AZERBAYCAN MİMARLIK VE İNŞAAT ÜNİVERSİTESİ (BAKÜ – AZERBAYCAN) 2018 MimarlıkFakültesi Mimarlık (Ücretli) SAY 10 274.99679

Azerbaycan Devlet Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. hakan Yanıtla

    Ben hep mimar olmak istedim. Ama LYS o kadar zordu ki hayallerim suya düştü. Azerbaycan Devlet Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi ikinci planımdı. Sanırım devlet üniversitesi kazanamazsam bu üniversiteye gideceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.