Astronomi ve Uzay Bilimleri Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Astronomi ve Uzay Bilimleri taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Astronomi ve Uzay Bilimleri başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümünde evrendeki maddelerin nitelikleri, nicelikleri, hareketleri ve konumları, isimlendirilmeleri, genel özellikleri, davranış biçimler, evren yasaları, uzay yasaları, tanımlamaları şeklinde çalışmalar ve araştırmalar yapılmaktadır. Astronomi ve Uzay Bilimleri ülkemizde yeni gelişmekte olan bir bilim olarak lisans programlarına sahiptir.

Astronomi ve Uzay Bilimleri mezunları, Meteoroloji Müdürlükleri’nde iş imkanlarına sahip olabilirler. Hava durumunun belirlenmesi, günlük, haftalık, aylık, yıllık tahminlerin oluşturulması, gökyüzü gözlem haritalarının çıkarılması, uzay çalışmalarının yapılması ve tanıtılması lisans mezunlarının temel görevlerindendir. Astronomi ve Uzay Bilimleri, ilgili, alaka, sabır, azim, çalışkanlık, çaba, fedakarlık, cesaret isteyen bir bölüm olarak yeterli gerekliliklere sahip kişilerin tamamlayabileceği bir lisanstır.

Astronomi ve Uzay Bilimleri Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
ANKARA ÜNİVERSİTESİ 2018 Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri SAY 40 244.40727
EGE ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) 2018 Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri SAY 40 240.77408
ERCİYES ÜNİVERSİTESİ (KAYSERİ) 2018 Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri SAY 40 219.81704
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ 2018 Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri SAY 75 244.72490

Astronomi ve Uzay Bilimleri Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. levent Yanıtla

    Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümünü tanıtan bir video çıktı karşıma bir sitede. Video beni çok etkiledi bu bölümü araştırmaya başladım ki sizin sayfanızla karşılaştım. Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü taban puanı ile başarı sıralamalarını bizimle paylaştığınız için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir