Arnavut Dili ve Edebiyatı Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Arnavut Dili ve Edebiyatı taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Arnavut Dili ve Edebiyatı başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Arnavut Dili ve Edebiyatı bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Arnavut Dili ve Edebiyatı, Balkan Dilleri Anabilim Dalı bünyesinde Trakya Üniversitesi’nde lisans programı olarak okutulmaktadır. Balkan dillerinin önemi ülkemizde oldukça fazladır. Arnavut vatandaşların kültür mirasları ve ortak değerleri paylaşması bölümün önünde avantajlar oluşturmuştur. Bu bakımdan Arnavut ve Türk ilişkilerinde Arnavut Dili ve Edebiyatı sosyal ve kültürel olarak ayrı bir hizmet etmektedir.

Arnavut Dili ve Edebiyatı mezunları, okuma, yazma, konuşma becerileri gelişmiş, kültür, tarih, edebiyat ve sanat alanlarında bilgili, dil, tarih, coğrafya, kültür bakımından donanımlı kişiler olarak devlet kademelerinde görevlendirmeler alabilecek şekilde istihdam edilebilirler. Güçlü hafızaya sahip olmak, yazılı metinleri çevirme yeteneğine sahip olmak gibi özellikler mezunları öne çıkarmaktadır. Ekip çalışmasını bilmek, sabırlı, azimli, çalışkan ve fedakar olmayı bilmek de gerekir.

Arnavut Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
TRAKYA ÜNİVERSİTESİ (EDİRNE) 2018 Edebiyat Fakültesi Arnavut Dili ve Edebiyatı DİL 20 213.66493

Arnavut Dili ve Edebiyatı Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. melis Yanıtla

    Arkadaşlar Arnavut Dili ve Edebiyatı sadece Trakya üniversitesinde mi var ? Başka Üniversitelerde varsa benimle paylaşabilir misiniz? Ben Arnavutum kendi dilimi ve edebiyatını hep merak ettim. Ayrıca ticaret yaptığımız ülkelerle daha iyi iletişim kurabilmek için bu bölümü okumak istiyorum. Acil yardım..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir