Arkadaşlık İle İlgili Kompozisyon

c2

Bu yazımızda Arkadaşlık konulu bir kompozisyon hazırlayacağız.

İnsanlar hayatları boyunca mutlaka bir başka insanla, insani diyebileceğimiz ilişkiler kurar. Bu ilişkiler, paylaşma, sevme sevilme, yardımlaşma gibi birçok duygu ve düşünceyle gelişir. Bu duygu ve düşüncelerle insanların kurduğu en iyi ilişkilerden biri de arkadaşlıktır.

Arkadaşlık, kelime anlamı itibariye her zaman arka çıkan, yardım eden, yalnız bırakmayan, paylaşan gibi anlamlara gelmektedir. Arkadaşlık toplumumuzda çok önemli bir yere sahiptir. Öyle ki kişilerin tanınmasına, kurduğu arkadaşlıklar ve arkadaşlar yardım eder.

İnsanlar yalnız yaşayamazlar. Evlilik ve kardeşlik dışında insanı insan yapan ilişkilerin en başında arkadaşlık gelir. İnsanları sosyal hayatını şekillendirir. Onların toplumla kaynaşmasını sağlar. Başlarına gelebilecek kötü olayları, arkadaşlık ilişkileriyle bir ve beraber olarak savuştururlar.

Bazı arkadaşlıklarda, anne, baba veya kardeşle paylaşılmayacak şeyler paylaşılabilir. İnsanlar için bu bir terapi gibidir. İnsanların birbirine olan ihtiyacını en iyi şekilde ortaya koyan kavramlar olan arkadaşlık, insanları birbirine kenetler.

Arkadaşlıklar her zaman sıkıntıların paylaşıldığı ilişkiler değildir. Çoğu zaman da mutluluk, sevgi, başarı gibi duygu ve düşünceler de arkadaşlarla paylaşılır. Genelde mutluluk, sevgi, başarı ve benzeri duygu ve düşünceler paylaştıkça çoğalır. Üzüntü, keder, elem, sıkıntı gibi duygu ve düşünceler paylaştıkça azalır.

Bu nedenle toplumumuz ve bütün insanlık için arkadaşlık çok önemli bir kavramdır. Emek verilmesi, üzerine düşülmesi gereken insanı insan yapan ilişkilerdendir. Arkadaşlığın kıymetini bilmek, o ilişkiyi kaybetmeden muhafaza etmekle sağlanır.

Bu yazımızda Arkadaşlık ile ilgili kompozisyon hazırladık, istifade etmeni dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir