Yeni Medya ve İletişim Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Yeni Medya ve İletişim Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Yeni Medya ve İletişim Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Yeni Medya ve İletişim Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Yeni Medya ve İletişim Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Yeni Medya ve İletişim

Puan Türü: TS-2

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Uzman

Yeni Medya ve İletişim Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün karşılanmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı alanında uzman kişilerin istihdam edilmesine imkan oluşturmaktır.

Çalışma Alanları:

Yeni Medya ve İletişim Bölümü mezunlarının medya, reklam ve haber ajanslarında, kamu kurum ve kuruluşlarında ya da özel sektör kurum ve kuruluşlarında danışman olarak çalışmaları ve görev alarak iş sahibi olmaları mümkündür. Maaşlar iş yükü ve çalışma hacmine göre değişmektedir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Yeni Medya ve İletişim Bölümü programında sosyal bilimler ağırlıklı olarak dersler verilmektedir. Medya ve Toplum, İletişim Yöntemleri, İletişim Kanalları, Medya ve İletişim Araçları gibi dersler teorik ağırlıklı işlenmektedir. Bazı fakültelerde ajanslar da bulunabilir.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Yeni Medya ve İletişim mesleki olarak kitle iletişim araçlarının doğru kullanılmasında ve yaygınlaştırılmasında gerekli düzenleme ve planlamaların gerçekleşmesinde istihdam alanı oluşturmaktadır. Gelecek on yıl içinde de yatırımlarla dijital alanda gelişmesi ön görülmektedir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Yeni Medya ve İletişim Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, araştırmacı olmaları, dikkatli olmaları, sabırlı olmaları, planlı ve düzenli olmaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları şeklinde sıralanabilir.

Yeni Medya ve İletişim Bölümü dersleri nelerdir, Yeni Medya ve İletişim Bölümü puan türü ve özellikleri, Yeni Medya ve İletişim Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Yeni Medya ve İletişim Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Yeni Medya ve İletişim Bölümü geleceği iş bulma durumu Yeni Medya ve İletişim Bölümü tercih edilir mi ve Yeni Medya ve İletişim Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Yeni Medya ve İletişim Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.