Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık

Puan Türü: TM-1

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Uzman

Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün karşılanmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı alanında uzman kişilerin istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Bölümü mezunlarının, kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektör kurum ve kuruluşlarında yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak gerekli hizmetlerin gerçekleşmesinde görev almaları ve çalışma imkanı bularak iş sahibi olmaları mümkündür. Maaşlar ortalama seviyededir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Bölümü’nde okutulan dersler daha çok teorik derslerdir. Uluslararası lojistik, uluslararası taşımacılık, uluslararası ticaret, uluslararası hukuk, matematik, istatistik, yönetim ve planlama, bilgisayar teknolojileri alanında dersler verilmektedir.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık mesleki olarak ticari faaliyetlerin gerçekleşmesinde ve ekonominin gelişmesinde rol oynayarak kalkınma ve büyümenin yaşanmasına önemli bir yere sahiptir. Gelecek on yıl içinde de sektörel yatırımların neticelenmesinin ardından gelişimini daha da arttıracaktır.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, sabırlı olmaları, dikkatli olmaları, planlı olmaları, düzenli olmaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları, alanında bilgili olmaları şeklinde sıralanabilir.

Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Bölümü dersleri nelerdir, Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Bölümü puan türü ve özellikleri, Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Bölümü geleceği iş bulma durumu Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Bölümü tercih edilir mi ve Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.