Perfüzyon Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Perfüzyon Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Perfüzyon Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Perfüzyon Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Perfüzyon Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Perfüzyon

Puan Türü: YGS-2

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Perfüzyonist

Perfüzyon Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yeni yer alan ve ameliyat hizmetlerinde teknik desteğin oluşmasında etkili olan bir bölüm olarak lisans seviyesinde öğrenim veren bir bölümdür. Bölümün amacı alanında uzman kişilerin istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Perfüzyon Bölümü mezunları Perfüzyonist olarak sağlık kurumlarında kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektör kurum  ve kuruluşlarında sağlık hizmetlerinin yerine getirilmesinde ameliyathanelerde makine ve cihazların kontrol edilmesinde önemli bir destek oluşturarak çalışma imkan bulup iş sahibi olabilirler. Maaşlar ortalama seviyededir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Perfüzyon Bölümü’nde temel bilimler, sağlık bilimleri ve teknik bilimler dersleri teorik ve uygulamalı olarak verilmektedir. Özel medikal cihazlar üzerinde teknik olarak mesleki eğilim dersleri verilmektedir. Biyoloji merkezli olarak temel bilimler dersleri verilmektedir. Bölümde staj imkanı vardır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Perfüzyon, sağlık hizmetleri alanında operasyonel aşamalarda öenmli bir destek oluşmasında etkili olan bir bölümdür. Sağlık hizmetlerinin ve teknolojilerinin gelişmesiyle önemi daha da artmaktadır. Gelecek on yıl içinde de ülkemizde yapılan sağlık yatırımları neticesinde revaçta olacaktır.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Perfüzyon Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, sabırlı olmaları, dikkatli olmaları, planlı olmalar, takım çalışmasına uyumlu olmaları, teknik beceriye sahip olmaları şeklinde sıralanabilir. Böylece mesleklerine daha kolay adapte olabilirler.

Perfüzyon Bölümü dersleri nelerdir, Perfüzyon Bölümü puan türü ve özellikleri, Perfüzyon Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Perfüzyon Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Perfüzyon Bölümü geleceği iş bulma durumu Perfüzyon Bölümü tercih edilir mi ve Perfüzyon Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Perfüzyon Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.