Hayvansal Üretim Bölümü Taban Puanları Başarı Sıralaması

Hayvansal Üretim Bölümü taban puanları 2017 2018 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Hayvansal Üretim Bölümü başarı sıralaması 2017 verileri sayfamızda. 2018 YGS LYS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Hayvansal Üretim Bölümü bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Hayvansal Üretim Bölümü, ülkemizde sadece Fırat Üniversitesi bünyesinde Keban Meslek Yüksekokulu’nda öğrenimi olan bir önlisans öğrenim programı olarak açılmıştır. Ziraat Mühendisliği içinde gelişen bir bölümdür. Hayvansal üretimden kasıt, hayvanların eti, sütü, derisi gibi üretimlerin gerçekleşmesinde, insanların hayvanlarla olan ilişkisinde evcilleştirme, ehlileştirme, beslenme, bakım gibi faaliyetlerin gerçekleşmesidir.

Bölüm mezunları, kamu kurum ve kuruluşlarında, özel çiftliklerde, özel sektördeki hayvancılık faaliyeti yürüten şirketlerde istihdam edilirler. Hayvancılık faaliyetlerinin gelişmesi için gerekli insan gücü ihtiyacının karşılanmasında görev alırlar. Maaşları ortalama seviyededir. Kişilerden beklenen, araştırmacı, meraklı ve özverili çalışmadır.

Hayvansal Üretim Bölümü Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2017 2018

Üniversite Adı Yüksekokul Program Adı Puan
Türü
Kon. Taban Puan
Fırat Üni. Keban MYO Hayvansal Üretim YGS-2 30 186,60539

 

Hayvansal Üretim Bölümü Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. selim Yanıtla

    YGS-2 puanım 210.847.. Fırat Üniversitesi Hayvansal Üretim Bölümü taban puanları ve başarı sıralaması bu sene yükselir mi ? Benim puanımla bu bölüme girme şansım var mı siz ne dersiniz ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.