Yetişkinler çocukları adına karar verebilir mi? Konulu Münazara Örneği

Yetişkinler çocukları adına karar verebilir mi? konulu münazara örneği ile sizler de, Yetişkinler çocukları adına karar verebilir mi? hakkında münazara çalışması yapabilirsiniz.

Taraftar 1: Yetişkinlerin çocukları adına karar verme yetkisi olmalıdır. Yetişkinler, çocukların çıkarlarını gözetmek için çocukların yaşlarına ve bilgilerine göre karar almak için daha elverişli bir yetkiye sahip olmalıdır. Yetişkinler, çocukların ihtiyaçlarını gözetmek için çocukların yaşlarına ve bilgilerine göre karar alma yetkisine sahip olmalıdır.

Taraftar 2: Yetişkinlerin çocukları adına karar verme yetkisine sahip olmaması gerekir. Çocuklar, kendi yaşlarına ve bilgilerine göre karar alma yetkisine sahip olmalıdır. Ayrıca, çocukların kendi yaşlarına ve bilgilerine göre karar alma yetkisi, çocuğun kendi kararlarını verme becerisinin gelişmesine yardımcı olacaktır. Bu yetki, çocukların kendi kararlarını doğru bir şekilde verme yeteneğini geliştirmelerini sağlayacaktır.

Taraftar 3: Yetişkinlerin çocukları adına karar verme yetkisine sahip olmaları, çocukların kendi kararlarını verme becerilerini geliştirmelerine imkan vermeyecektir. Çocuklar, kendi yaşlarına ve bilgilerine göre karar alma yetkisine sahip olmalıdır. Ayrıca, yetişkinlerin çocukları adına karar verme yetkisine sahip olmaları, çocukların kendi sorumluluklarını üstlenmeyi öğrenmelerine engel olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir