Yerel Yönetimler Bölümü Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Yerel Yönetimler Bölümü taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Yerel Yönetimler Bölümü başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Yerel Yönetimler Bölümü bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Yerel Yönetimler Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve önlisans, lisans seviyesinde öğrenim vererek YGS ve TM-3 puan türlerinde öğrenci kabul eden bir bölümdür. Bölümde yerel yönetimlerin işleyişinde görev alacak personelin gerekli bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak yetiştirilmesi amaçlanır. Yerel yönetimlerle ilgili ve halkla ilişkilerle ilgili dersler okutulur.

Yerel Yönetimler Bölümü mezunları il özel idarelerinde, belediyelerde, valiliklerde, kaymakamlıklarda ilgili pozisyonlarda uzman kişiler olarak gerekli yeterlilikte görev alabilirler. Maaşlar ortalama seviyededir. İstihdam edilmeleri kolaydır. Kişilerden beklenen sabırlı, azimli, üretken ve çalışkan olmalarıdır.

Yerel Yönetimler Bölümü Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) 2018 Siyasal Bilgiler Fakültesi Yerel Yönetimler EA 60 256.02641

 

Yerel Yönetimler Bölümü Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. eser Yanıtla

    Yerel Yönetimler Bölümü için üniversite araştırmasında tek üniversitenin Marmara Üniversitesi olduğunu gördüm. Bu bölüm çok üniversite olmadığı için mezunu da az. Bölümün iş sahası az insan tarafından paylaşıldığı için de iş bulma fırsatı fazla. Yürüttüğüm mantığa sizde katılıyor musunuz ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir