Yardımlaşma ile İlgili Hikaye Kısa

Aşağıda yardımlaşma ile ilgili hikaye kısa kısaca olarak ele alacağız.

O gün okulda çok yorulmuştum. Perişan bir şekilde yürüyerek eve gitmeye çalışıyordum. Ders aralarında teneffüslerde top oynadığımız için terliyor ve terli terli soğuk su içtiğim için de hemen hastalanıyordum. Yani annem öyle diyordu. Hastalanmak için terlemek ve soğuk içmek yeterli oluyordu.

Okul yolu üzerinde yaşlı bir kadının pazar arabasıyla güç bela ilerlediğini gördüm. Ne yaptığını anlamaya çalışıyordum. Bir durup bir yürüyordu. Yanına vardığımda, bana yaşlı gözlerle baktı. İçim bir tuhaf olmuştu.

Teyze yardıma ihtiyacın var mı, dedim. Benim kimsem yok, dedi. Az ileride oturuyormuş. Pazara gitmiş ve birkaç bir şey almasına rağmen onları da götüremiyordu.Ben sana yardım ederim dedim. Sevindi, evini tarif etti, ondan önce gittim, eşyalarını kapısının önüne koydum.

Döndüğümde binanın kapısına gelmişti. Merdivenleri çıkmasına da yardım ettim. Bana çok dua etti. Beni sevdi, bir şeyler vermek istedi. Olmaz teyze, senin mutlu olman benim için daha kıymetli dedim. Sevindi ve ağladı.

Bir anlığına sanki bütün vücut kırgınlığım geçmişti. Teyzeye yardım etmek bana çok iyi gelmişti. Yorgunluk, hastalık bir şey hissetmemiştim. Eve vardığımda anneme durumu anlattım. Annem de saçımı okşayarak bana sarıldı.

Okul kıyafetlerimi değiştirdim ve bir tas çorba içtikten sonra biraz uyudum ve dinlendim. Ardından annem bir güzel ıhlamur yapıp getirdi. Akşama bir şeyim kalmamıştı.

Yardımlaşma ile İlgili Hikaye Kısa Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir