Yabancı firmaların veya yatırımcıların ülkenizde çalışmasını destekliyor musunuz destelemiyor musunuz? Konulu Münazara Örneği

Yabancı firmaların veya yatırımcıların ülkenizde çalışmasını destekliyor musunuz destelemiyor musunuz? konulu münazara örneği ile sizler de, Yabancı firmaların veya yatırımcıların ülkenizde çalışmasını destekliyor musunuz destelemiyor musunuz? hakkında münazara çalışması yapabilirsiniz.

Münazara:

Taraftar 1: Yabancı firmaların ve yatırımcıların ülkemizde çalışmasını destekliyorum. Birçok kişi bu şekilde çok sayıda iş imkanı bulacak ve bu sayede ülkemizin ekonomisi de büyümeye devam edecek. Aynı zamanda, ülkemizin bilgi ve teknoloji alanlarında da ilerleme kaydedeceği için, yabancı firmaların ve yatırımcıların ülkemizde çalışmasını destekliyorum.

Taraftar 2: Yabancı firmaların ve yatırımcıların ülkemizde çalışmasını desteklemiyorum. Düşük ücretleri, çalışma koşullarının kötü olması ve çalışanların haklarının göz ardı edilmesi gibi faktörler, ülkemizin işçilerinin ve ekonomisinin zarar görmesine neden oluyor. Ayrıca, yabancı yatırımcılar, ülkemizin kaynaklarını sömürmek için teşebbüs edebilirler. Dolayısıyla, yabancı firmaların ve yatırımcıların ülkemizde çalışmasını desteklemiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir