Urdu Dili ve Edebiyatı Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Urdu Dili ve Edebiyatı taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Urdu Dili ve Edebiyatı başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Urdu Dili ve Edebiyatı bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Urdu Dili ve Edebiyatı Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek Dil-3 puan türünde öğrenci kabul eden bir bölümdür. Bölümde Urdu Dili ve Edebiyatı’nın yanında kültür, sanat, tarih dersleri de verilmektedir. Bölümün amacı Urdu Dili ve Edebiyatı üzerinde araştırma yapacak yeterlilikte kişiler yetiştirmektir. Bölüm, İstanbul ve Ankara Üniversiteleri’nde bulunmaktadır.

Urdu Dili ve Edebiyatı mezunları, üst düzey konuşma, yazma, okuma ve anlama yeterliliklerine sahip olarak metin araştırma ve inceleme, eser araştırma ve inceleme görevleriyle kütüphane, arşiv, bakanlıklar, elçilikler gibi alanlarda istihdam edilmektedir. Maaşlar iş yükü ve çalışma hacmine göre değişir. Kişilerden beklenen araştırmacı ve meraklı olmalarıdır.

Urdu Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
ANKARA ÜNİVERSİTESİ 2018 Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Urdu Dili ve Edebiyatı DİL 30 206.72578
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ 2018 Edebiyat Fakültesi Urdu Dili ve Edebiyatı DİL 40 229.11027
SELÇUK ÜNİVERSİTESİ (KONYA) 2018 Edebiyat Fakültesi Urdu Dili ve Edebiyatı DİL 40 218.12128

 

Urdu Dili ve Edebiyatı Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. ece su Yanıtla

    Urdu Dili ve Edebiyatı Bölümü hakkında hiç bir fikrim yoktu. Bir yerde karşılaştım araştırırken bu sayfayı buldum. İnanılmaz yardımcı oldunuz bu ve pek çok bölüm ile bilgi sahibi oldum sayenizde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir