Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki 2 yıllık Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve önlisans seviyesinde öğrenim vererek YGS-2 puan türünde öğrenci kabul eden bir bölümdür. Bölüm, Necmettin Erbakan ve Gaziantep Üniversiteleri’nde bulunmaktadır. Bölümde mesleki eğilim ve teknik dersler okutulmaktadır. Bölümün amacı gıda alanında gerekli ara eleman insan gücünün karşılanmasıdır.

Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi Bölümü mezunları tekniker olarak gıda sanayii alanlarında un ve unlu mamuller üreten her alanda özel sektörde ve kamu kurum ve kuruluşlarında teknik destek sağlayabilecek yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak iş sahibi olabilirler. Maaşlar ortalama seviyededir. Kişilerden beklenen dikkatli ve özverili çalışmalarıdır.

Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

 

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ 2018 Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu Un ve Unlu MamullerTeknolojisi (Değirmencilik) TYT 15 186.36606
NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ (KONYA) 2018 Meram Meslek Yüksekokulu Un veUnlu Mamuller Teknolojisi (Değirmencilik) TYT 25 200.47266

Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. hayrunnisa Yanıtla

    Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi bölümünü son zamanlarda çok kez araştırdım. Ben pastacılıkla ilgileniyorum. Kendime ait bir pastahane açmak hedefim. Bunun için Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi okuyacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir