Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi

Puan Türü: TM-1

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Uzman

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün karşılanmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı alanında uzman kişilerin istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Bölümü mezunlarının kamu veya özel alanda ithalat ve ihracat faaliyetleri gerçekleştiren şirketlerinde bünyelerinde gerekli lojistik planlama ve düzenlemenin yapılmasında görev alarak iş sahibi olup çalışmaları mümkündür. Maaşlar iş yükü ve çalışma hacmine göre değişmektedir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü’nde okutulan dersler daha çok teoriktir. Bölümün örgün ve açık öğretim lisansları bulunur. Dil eğitimi veren üniversiteler de vardır. Uluslararası ticaret, uluslararası hukuk, uluslararası ilişkiler, matematik, istatistik, bilgisayar teknolojileri gibi dersler verilmektedir.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Uluslararası Ticaret ve Lojistik, mesleki olarak ticari faaliyetlerin gelişmesinde, kurumsal ticaretin ithalat ve ihracat olarak planlanmasında etkili olmaktadır. Gelecek on yıl içinde de sektörel yatırımların gerçekleşmesiyle daha iyi bir konumda olacaktır.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, planlı ve düzenli olmaları, dil bilmeleri, alanında bilgili olmaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları, dikkatli olmaları şeklinde sıralanabilir.

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Bölümü dersleri nelerdir, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Bölümü puan türü ve özellikleri, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Bölümü geleceği iş bulma durumu Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Bölümü tercih edilir mi ve Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir