Ulaştırma Mühendisliği Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Ulaştırma Mühendisliği taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Ulaştırma Mühendisliği başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Ulaştırma Mühendisliği bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Ulaştırma Mühendisliği, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim veren MF-4 puan türünde öğrenci kabul eden bir bölümdür. Ülkemizde Karabük ve Yalova Üniversiteleri’nde bulunmaktadır. Ulaştırma Mühendisliği Bölümü’nde ulaştırma alanlarında teknik desteği sağlayacak bireyler yetiştirilir. Bölümde mühendislik dersleri fizik, matematik, çevre bilimi olarak okutulmaktadır.

Ulaştırma Mühendisliği mezunları ulaştırma mühendisi olarak kamu kurum ve kuruluşlarında deniz, kara, hava ulaşım alanlarında, raylı sistemlerle ilgili ulaşım alanlarında iş sahibi olabilirler. Teknik desteği sağlayacak yeterliliğe sahiptirler. Maaşlar ortalamanın üstündedir İstihdam kolaydır. Kişilerden beklenen dikkatli ve titiz çalışmalarıdır.

Ulaştırma Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
YALOVA ÜNİVERSİTESİ 2018 Mühendislik Fakültesi Ulaştırma Mühendisliği SAY 40 248.21420
YALOVA ÜNİVERSİTESİ 2018 Mühendislik Fakültesi Ulaştırma Mühendisliği (KKTC Uyruklu) SAY 1 281.93175

 

Ulaştırma Mühendisliği Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. halime Yanıtla

    Ulaştırma Mühendisliği her zaman ileriye taşınan ve hiç bir zaman geçerliliğini yitirmeyen bir bölüm olacağı fikrindeyim. Bunun için ben Karabük Üniversitesi Ulaştırma Mühendisliği okuyacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.