Türk İslam Arkeolojisi Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Türk İslam Arkeolojisi Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Türk İslam Arkeolojisi Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Türk İslam Arkeolojisi Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Türk İslam Arkeolojisi Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Türk İslam Arkeolojisi

Puan Türü: TM-3

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Arkeolog

Türk İslam Arkeolojisi Bölümü, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün karşılanmasında etkili olmaktadır. Bölümün amacı alanında uzman kişilerin istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Türk İslam Arkeolojisi Bölümü mezunları, akademik çalışmaların yapılmasında ve arkeoloji araştırmalarının İslam alanında yapılmasında kültür ve medeniyet çalışmalarının yapılmasında yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak çalışma imkanı bulup iş sahibi olmaları mümkündür. Maaşlar ortalama seviyededir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Türk İslam Arkeolojisi Bölümü’nde okutulan dersler teorik ve uygulamalı olarak verilmektedir. Türk İslam Tarihi, İslam Tarihi, İslam Medeniyeti, İslam Kültür Dinamikleri, İslam’da Kültürel Miras, Ortak Miras, Kültür Mirası gibi dersler verilmektedir. Bölümde staj imkanları da bulunmaktadır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Türk İslam Arkeolojisi mesleki olarak kültür ve medeniyet çalışmalarının gerçekleştirilmesinde ve gelişmesinde önemli bir açığın kapatılmasında hizmet vermektedir. Gelecek on yıl içinde de kültür yatırımları sayesinde daha da iyi konumda olması beklenmektedir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Türk İslam Arkeolojisi Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, araştırmacı olmaları, meraklı olmaları, sabırlı olmaları, düzenli ve planlı olmaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları şeklinde sıralanabilir.

Türk İslam Arkeolojisi Bölümü dersleri nelerdir, Türk İslam Arkeolojisi Bölümü puan türü ve özellikleri, Türk İslam Arkeolojisi Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Türk İslam Arkeolojisi Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Türk İslam Arkeolojisi Bölümü geleceği iş bulma durumu Türk İslam Arkeolojisi Bölümü tercih edilir mi ve Türk İslam Arkeolojisi Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Türk İslam Arkeolojisi Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir