Turizm İşletmeciliği Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Turizm İşletmeciliği Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Turizm İşletmeciliği Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Turizm İşletmeciliği Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Turizm İşletmeciliği Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Turizm İşletmeciliği

Puan Türü: TM-1

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Turizm İşletmecisi

Turizm İşletmeciliği Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücü ihtiyacının karşılanmasında önemli bir açığı kapatan bölümdür. Bölümün amacı alanında uzman kişilerin istihdam edilmesine imkan oluşturmaktır.

Çalışma Alanları:

Turizm İşletmeciliği Bölümü mezunlarının özel sektör kurum ve kuruluşlarında tur şirketlerinin işletmeciliğinde ve turizm faaliyetlerinin gerçekleştirilmesinde birçok şirkette görev alabilirler. Böylece çalışma imkanı bulabilir, iş sahibi olabilirler. Maaşlar ortalama seviyededir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Turizm İşletmeciliği Bölümü’nde okutulan dersler teorik ve uygulamalı olarak verilmektedir. Turizm ve Otelcilik, İşletme, Ekonomi, Muhasebe, Planlama, Turizm Faaliyetleri gibi dersler verilmektedir. Bölümde staj imkanı da bulunmaktadır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Turizm İşletmeciliği mesleki olarak turizm faaliyetlerinin gelişmesinde, kültür hizmetlerinin gerçekleşmesinde, ticari faaliyetlerin sürmesinde ve ekonomik kalkınmanın sağlanmasında önemli bir etki oluşturmaktadır. Gelecek on yıl içinde de daha da gelişmesi beklenmektedir. Turizm yatırımları bu yönde yapılarak büyüme oranları arttırılmaktadır.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Turizm İşletmeciliği Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, araştırmacı olmaları, planlı ve düzenli olmaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları, işletmecilik alanında ilgili ve bilgili olmaları şeklinde sıralanabilir. Böylece mesleklerine daha kolay ve daha çabuk adapte olabilirler.

Turizm İşletmeciliği Bölümü dersleri nelerdir, Turizm İşletmeciliği Bölümü puan türü ve özellikleri, Turizm İşletmeciliği Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Turizm İşletmeciliği Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Turizm İşletmeciliği Bölümü geleceği iş bulma durumu Turizm İşletmeciliği Bölümü tercih edilir mi ve Turizm İşletmeciliği Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Turizm İşletmeciliği Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir