Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Televizyon Haberciliği ve Programcılığı

Puan Türü: TS-1

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Televizyon Programcısı

Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücü ihtiyacının karşılanmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı alanında uzman kişilerin görevlendirilmesinde imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Bölümü mezunları kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektör kurum ve kuruluşlarında medya kurumları bünyesinde yeterli bilgi, birikim beceriye sahip olarak televizyon haberciliği ve programcılığı yapıp çalışma imkanı bulabilir, iş sahibi olabilirler. Maaşlar ortalamanın üstündedir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Bölümü’nde sosyal bilimler ve mesleki eğilim dersleri verilmektedir. Televizyonculuk, Medyacılık, Medya ve Toplum, Habercilik Yöntemleri, İletişim Bilimleri, Sosyoloji, Psikoloji dersleri teorik olarak verilmektedir. Staj imkanı da bulunmaktadır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Televizyon Haberciliği ve Programcılığı, mesleki olarak televizyon medyasının sürekli gelişmesinde ve büyümesinde etkili olmaktadır. Hukuken haber alma özgürlüğünün gerçekleşmesinde önemli bir açığı kapatan hizmetler sunmaktadır. Gelecek on yıl içinde de bu konumunu koruması beklenmektedir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, dikkatli ve sabırlı olmaları, sürekli olarak okuma alışkanlıklarının bulunması, takım çalışmasına uyumlu olmaları, gündem ve piyasa takibini yapabilmeleri şeklinde sıralanabilir.

Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Bölümü dersleri nelerdir, Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Bölümü puan türü ve özellikleri, Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Bölümü geleceği iş bulma durumu Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Bölümü tercih edilir mi ve Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir