Teknoloji Bağımlılığı ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda teknoloji bağımlılığı ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

Teknoloji, hayatımızı kolaylaştıran bilim ve teknik uygulamalarının cihaz haline getirilmiş araçları olarak hayatımızda yer almaktadır. Teknolojinin yararları olduğu gibi ister istemez zararları da olmaktadır.

Teknolojinin yaygınlaşması ve kullanımının hızla artması zararlarının da yayılmasına neden olmuştur. teknolojinin en önemli zararlarından biri olarak teknoloji bağımlılığı gelmektedir. Teknoloji bağımlılığı sağlık problemleri arasında yer almaktadır.

Teknoloji bağımlılığı, insanların teknik cihazlara ve araçlara bağlı olarak hayatını sürdürürken teknolojiden kopamaması anlamına gelmektedir. Bu da hem bedensel hem de ruhsal sorunların yaşanmasına neden olmaktadır.

Teknoloji bağımlılığı nedeniyle insanların hayatında zaman zaman ve enerji bakımından israfın yaşanmasına neden olmaktadır. Bu israf sağlık israfı olarak da yaşanmaktadır. Kişilerin araçlara ve cihazlara bağlı olan hayatı hıza, hazza ve tüketime kapı açmakta ve bu da sınırsız olarak meydana gelmektedir.

Teknoloji bağımlılığı zamanı yönetememe sorunun en başta yaşanmasına neden olmaktadır. İnsanların yerli yersiz teknik cihazlarla olan ilişkisi haddini aşınca bağımlılık gibi ruhsal sorunların gündeme gelmesi söz konusu olmaktadır.

Teknoloji bağımlılığının önüne geçilmesi için aşırı gidilmemesi, planlı hareket edilmesi, programlı olunması ve kökten ve hepten terk edilmemesi gerekir. Böylece teknoloji ile kurulan ilişkilerin makul bir seviyeye ulaşması ya da çekilmesi gerçekleşir. Teknoloji yararlı kullanılırsa yararlıdır.

Teknoloji Bağımlılığı ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir