Tarım Bölümü Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Tarım Bölümü taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Tarım Bölümü başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki 2 yıllık Tarım Bölümü bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Tarım Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve önlisans seviyesinde öğrenim vererek merkezi sınavla öğrenci kabul eden bir bölümdür. Bölüm Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde açıköğretim fakültesinde yer almaktadır. Bölümde tarım ile ilgili mesleki eğilim dersleri verilmektedir. Bölümün amacı tarım alanında ara eleman ihtiyacının karşılanmasıdır.

Tarım Bölümü mezunları, tarım işlerinde, köy işlerinde, orman işlerinde genel müdürlüklerde, özel sektörde çiftliklerde, tarım alanlarında ziraat bölgelerinde gerekli ara eleman ihtiyacının karşılanmasında yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak çalışabilirler. Maaşlar çalışma hacmi ve iş yüküne göre değişir. Kişilerden beklenen sabırlı ve dikkatli olmalarıdır.

Tarım Bölümü Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

 

Üniversite Fakülte/Meslek Yüksek Okulu Bölüm Puan Türü 2017 Puan Türü 2018 Genel Kont. Genel Yerl. En Küçük Puan En Büyük Puan
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR) (Bk. 789) Açıköğretim Fakültesi Tarım (Açıköğretim) YGS-6 TYT 900 923 188,39241 426,09126

Tarım Bölümü Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. kiraz Yanıtla

    Tarım Bölümü ile personel alan pek çok devlet dairesi var. Bende memur olmak istediğim için bu bölümü okumak istiyorum. Fakat listede örgün eğitim veren bir üniversitede bu bölüm yok gibi gözüküyor. Bilen varsa yardım edin lütfen.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir