Tapu ve Kadastro Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Tapu ve Kadastro Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Tapu ve Kadastro Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Tapu ve Kadastro Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Tapu ve Kadastro Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Tapu ve Kadastro

Puan Türü: YGS-6

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Memur

Tapu ve Kadastro Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün oluşmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı alanında uzman kişilerin istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Tapu Kadastro Bölümü mezunları kamu kurum ve kuruluşlarında yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak gerekli şehircilik imar, iskan ve tapu hizmetlerinin verilmesinde görev alıp çalışma imkanı bulabilir, iş sahibi olabilirler. Devlet memuru olarak çalışırlar. Maaşlar ortalama seviyededir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Tapu ve Kadastro Bölümü’nde okutulan dersler, evrak düzenleme, planlama, şehircilik, imar ve iskan politikaları, temel hukuk kavramları, vergi hukuku, ticari hukuk gibi derslerdir. Dersler teorik olarak verilmektedir. Bölümde staj bulunabilir. Dersler mesleki eğilim amaçlıdır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Tapu ve Kadastro mesleki olarak şehircilik, belediyecilik alanında imar ve iskan hizmetlerinin gerçekleşmesinde ruhsat ve inşaat faaliyetlerinin gerçekleşmesinde önemli bir bürokrasi açığının kapatılmasında rol oynar. Gelecek on yıl içinde de dijital destekli olarak yapılan yatırımların gerçekleşmesiyle daha iyi hizmet veren bir meslek alanı olması düşünülmektedir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Tapu ve Kadastro Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, dikkatli olmaları, planlı ve düzenli olmaları, alanına hakim olmaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları, gündemi takip etmeleri, kendilerini geliştirmeleri şeklinde sıralanabilir.

Tapu ve Kadastro Bölümü dersleri nelerdir, Tapu ve Kadastro Bölümü puan türü ve özellikleri, Tapu ve Kadastro Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Tapu ve Kadastro Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Tapu ve Kadastro Bölümü geleceği iş bulma durumu Tapu ve Kadastro Bölümü tercih edilir mi ve Tapu ve Kadastro Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Tapu ve Kadastro Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir