Sumgayit Devlet Üniversitesi Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Sumgayit Devlet Üniversitesi taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Sumgayit Devlet Üniversitesi başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Sumgayit Devlet Üniversitesi bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Sumgayit Devlet Üniversitesi, Azerbaycan’ın Sumgayit şehrinde 2000 yılında kurulmuş olan bir devlet üniversitesidir. Biyoteknoloji Mühendisliği, Mekanik Mühendislik, Bilgisayar Mühendisliği, Sosyoloji, Coğrafya, Spor Bölümü de bulunmaktadır. Üniversite bünyesinde fakültelerle birlikte enstitüler ve araştırma kurumları da bulunmaktadır.

Sumgayit Devlet Üniversitesi, Tarih, Ekonomi ve Filoloji fakülteleri Türkiye öğrencilerini kabul etmektedir. Bu fakültelerde, Psikoloji, Tarih, İşletme ve Azerbaycan Dili ve Edebiyatı bölümleri ücretli olarak öğrenim vermektedir. Türkiye ile Azerbaycan münasebetlerinin eğitim alanında da sürdürülmesi iki devlet ve iki millet olarak kültürel gelişmelerin ve ortak kültür ve mirasın insanların hayatında etkin bir yerde olmasını sağlamaktadır. Bu bakımdan sosyal ve kültürel faaliyetlerin sağladığı imkanlardan öğrencilerin yararlanması gerekir.

Sumgayit Devlet Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
SUMGAYIT DEVLET ÜNİVERSİTESİ (SUMGAYIT-AZERBAYCAN) 2018 Filoloji Fakültesi Psikoloji(Ücretli) EA 10

Sumgayit Devlet Üniversitesi Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. meryem batu Yanıtla

    Psikoloji Bölümü puanlarını incelerken Sumgayit Üniversitesiyle karşılaştım. Bu üniversite nerede bilen var mı ? Özel bir üniversitede ancak okuyabilirim istediğim bu bölümü malum devlet üniversite puanları çok yüksek. Sınavarda her gün zorlaşıyor ülkemizde bir devlet okulunda okumak imkansızlaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.