Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Sosyal Bilgiler Öğretmenliği meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Sosyal Bilgiler Öğretmenliğinin geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Sosyal Bilgiler Öğretmenliği

Puan Türü: TS-1

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Sosyal Bilgiler Öğretmeni

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücü ihtiyacının karşılanmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı alanında uzman kişilerin öğretmenlik hizmetini gerçekleştirmede istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği mezunlarının kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektör kurum ve kuruluşlarında, eğitim kurumlarının ortaöğretim kademelerinde öğretmenlik hizmetini atanıp devlet memuru olarak ay da sözleşmeli personel olup özelde icra etmeleri mümkündür. Maaşlar ortalama seviyededir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği programında alan dersleri, formasyon dersleri ve fakülte ile üniversite ortak dersleri okutulmaktadır. Tarih, coğrafya, antropoloji, sosyoloji, yer bilimi, jeomorfoloji, jeoloji, demografya, harita bilimi alanında dersler teorik olarak verilmektedir. Öğretmenlik uygulamaları da bulunmaktadır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği, öğretmenlik hizmetlerinde en önemli branşlardan biri olarak sosyal bilimler alanında önemli bir açığın kapanmasında ve ihtiyacın karşılanmasında etkili olmaktadır. Gelecek on yıl içinde de öğretmenlik hizmetlerin gerçekleşmesi sürecektir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü mezunlarının mesleklerini yaparken sahip olmaları gereken özellikler, sabırlı ve dikkatli olmaları, merhametli ve adil olmaları, vicdanlı ve insaflı olmaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları şeklinde sıralanabilir.

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği dersleri nelerdir, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği puan türü ve özellikleri, Sosyal Bilgiler Öğretmenliğini seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği iş olanakları maaşları durumu nasıl, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği geleceği iş bulma durumu Sosyal Bilgiler Öğretmenliği tercih edilir mi ve Sosyal Bilgiler Öğretmenliği mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir