Sinoloji Bölümü Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Sinoloji Bölümü taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Sinoloji Bölümü başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Sinoloji Bölümü bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Sinoloji Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim hakkı tanıyarak Dil puan türünde öğrenci kabul eden bir bölümdür. Ülkemizde Ankara Üniversitesi’nde bulunmaktadır. Bölümde Çin ve Çin Uygarlığı Tarihi alanında uzmanlaşmış kişilerin yetiştirilmesi amaçlanmaktadır. Bölümde kültür, sanat, tarih, coğrafya gibi temel alanda dersler okutulmaktadır.

Sinoloji Bölümü mezunları üst düzey Çince konuşan, okuyan, yazan ve anlayan kişiler olarak metin ve eser araştırma, inceleme aşamalarında görevli olarak çalışabilirler. Turizm şirketlerinde, müzelerde, arşivlerde, kütüphanelerde çalışabilirler. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışabilirler. Maaşları iş yüküne göre değişkendir Kişilerden beklenen özgüvenli ve özverili, araştırmacı ruha sahip olmaktır.

Sinoloji Bölümü Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
ANKARA ÜNİVERSİTESİ 2018 Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Sinoloji DİL 30 391.97737

 

Sinoloji Bölümü Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. yonca Yanıtla

    Sinoloji Bölümü ilk kez sayfanızda gördüm. Diğer bölümler için olduğu gibi bu bölüm için de oldukça açıklayıcı bilgiler verilmiş çok teşekkür ederim. Fakat çok yüksek buldum taban puanını

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir