Seyahat İşletmeciliği Bölümü Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Seyahat İşletmeciliği Bölümü taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Seyahat İşletmeciliği Bölümü başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Seyahat İşletmeciliği Bölümü bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Seyahat İşletmeciliği Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim veren TM-1 puan türünde öğrenci kabul eden bir bölümdür. Bölümün amacı seyahat hizmetlerinin gerçekleşmesinde gerekli olan insan gücünün karşılanmasında gerekli olan bilgi, birikim ve beceriye sahip bireyler yetiştirmektir. Bölümde, hukuk, ekonomi, işletme ve muhasebe gibi temel dersler okutulur.

Seyahat İşletmeciliği mezunları her türlü seyahat şirketinde uzman kişiler olarak kamuda ve özel sektörde kurum ve kuruluşlarda, kendi işlerinde çalışabilirler. Seyahat şirketi yönetme ve işletme yeterliliklerine sahip olarak maaşları ortalamanın üstündedir. Kişilerden beklenen halkla ve sosyal ilişkilerinin iyi olmasıdır.

Seyahat İşletmeciliği Bölümü Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ 2018 Turizm Fakültesi Seyahat İşletmeciliği EA 40 210.48791
EGE ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) 2018 Çeşme Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu Seyahatİşletmeciliği EA 60 200.02431
MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ 2018 Turizm Fakültesi Seyahat İşletmeciliği EA 50 212.47131

 

Seyahat İşletmeciliği Bölümü Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. belma Yanıtla

    Kırklareli Üniversitesi Seyahat İşletmeciliği Bölümü taban puanına neden yer vermediniz. Ben bu bölümü tercih etmek istiyorum. Bir çok yerde araştırdım taban puanlarını bulamadım siz çok güzel listelemişsiniz. Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir