Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Şehir ve Bölge Planlama Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Şehir ve Bölge Planlama Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Şehir ve Bölge Planlama Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Şehir ve Bölge Planlama

Puan Türü: MF-4

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Uzman

Şehir ve Bölge Planlama Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün karşılanmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı alanında uzman kişilerin gerekli yerlere istihdam edilmesine imkan oluşturmaktır.

Çalışma Alanları:

Şehir ve Bölge Planlama Bölümü mezunları, kamu kurum ve kuruluşlarında atanarak devlet memuriyeti yapıp belediyecilik hizmetlerinin yerine getirilmesinde gerekli aşamalarda yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak çalışma imkanı bulup iş sahibi olabilirler.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nde okutulan dersler, mesleki eğilim dersleri olarak alan dersleri, teknik bilimler, temel bilimler şeklindedir. Matematik, geometri, istatistik, fizik, şehircilik ve planlama, teknik ve temel çizim, temel hukuk kavramları gibi dersler verilmektedir. Dersler teorik olarak işlenmektedir.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Şehir ve Bölge Planlama mesleki olarak ülkemizde yaşanan hızlı şehirleşmenin imar ve iskan politikalarının düzenlenmesinde, gelişmesinde ve gerçekleşmesinde önemli bir açığı kapatmaktadır. Gelecek on yıl içinde de daha da gelişmesi ve büyümesi beklenen bir meslek alanıdır.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Şehir ve Bölge Planlama Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, planlı ve düzenli olmaları, dikkatli ve titiz çalışmaları, matematik alanına ilgi duymaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları şeklinde sıralanabilir.

Şehir ve Bölge Planlama Bölümü dersleri nelerdir, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü puan türü ve özellikleri, Şehir ve Bölge Planlama Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü geleceği iş bulma durumu Şehir ve Bölge Planlama Bölümü tercih edilir mi ve Şehir ve Bölge Planlama Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir