Şarap Üretim Teknolojisi Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Şarap Üretim Teknolojisi taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Şarap Üretim Teknolojisi başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki 2 yıllık Şarap Üretim Teknolojisi bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Şarap Üretim Teknolojisi Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve önlisans seviyesinde öğrenim vererek YGS-2 puan türünde öğrenci kabul eden bir bölümdür. Bölüm sayılı birkaç üniversitede bulunmaktadır. Bölümde biyoloji ve kimya ağırlıklı dersler okutulmaktadır. Bölümüm amacı yetişmiş insan gücünün karşılanmasıdır.

Şarap Üretim Teknolojisi Bölümü mezunları tekniker eleman olarak şarap üretim fabrikalarında gerekli ara eleman insan gücünün karşılanmasında yeterli teknik bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak çalışma imkanı bulabilirler, iş sahibi olabilirler. Maaşlar ortalama seviyededir. Kişilerden beklenen gerekli bilgi ve beceriye sahip olmalarıdır.

Şarap Üretim Teknolojisi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
TEKİRDAĞ NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ 2018 Şarköy Meslek Yüksekokulu Şarap Üretim Teknolojisi TYT 20 207.39390

 

Şarap Üretim Teknolojisi Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. ferhat Yanıtla

    Merhaba Şarap Üretim Teknolojisi Bölümü okumak istiyorum. Dededen kalma üzüm bağlarımız var bizim ama satıyoruz. Ben belki bu bölümü okursam kendimize ait bir yerde işleriz diye düşünüyorum. Bu bölüm taban puanları da düşük olduğu için puanımla da yazabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir