Reklamcılık Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Reklamcılık Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Reklamcılık Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Reklamcılık Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Reklamcılık Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Reklamcılık

Puan Türü: TS-2

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Reklamcı

Reklamcılık Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün karşılanmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı alanında uzman kişilerin istihdam edilmesinde imkan oluşturmaktır.

Çalışma Alanları:

Reklamcılık Bölümü mezunları kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektör kurum ve kuruluşlarında medya ajanslarında reklam departmanlarında planlama, projelendirme, düzenleme ve yönetim aşamalarında yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak çalışma imkanı bulup iş sahibi olabilirler. Maaşlar iş yükü ve çalışma hacmine göre değişmektedir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Reklamcılık Bölümü’nde okutulan dersler medya, fotoğrafçılık, tasarım, yönetmenlik hizmetleri, senaryo yazımı, kamera eğitimleri şeklinde teorik ve uygulamalı olarak verilmektedir. Bölümde staj imkanı vardır. Bazı fakültelerin kendilerine özel ajansları da olabilir.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Reklamcılık, günümüzde en revaçta olan mesleklerden biridir. Çünkü özellikle sosyal medyanın kullanılmasının yaygınlaşmasıyla reklam filmleri ve içerikleri de yaygın olarak sosyal medyada yer alamaya başlamıştır. Gelecek on yıl içinde bu durumun daha da gelişmesi beklenmektedir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Reklamcılık Bölümü mezunlarının mesleklerini yaparken sahip olmaları gereken özellikler, üretken olmaları, özgün olmaları, farklı bakış açılarına sahip olmaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları, düzenli ve planlı olmaları şeklinde sıralanabilir. Böylece mesleklerine daha çabuk adapte olabilirler.

Reklamcılık Bölümü dersleri nelerdir, Reklamcılık Bölümü puan türü ve özellikleri, Reklamcılık Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Reklamcılık Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Reklamcılık Bölümü geleceği iş bulma durumu Reklamcılık Bölümü tercih edilir mi ve Reklamcılık Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Reklamcılık Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir