Raylı Sistemler Yol Teknolojisi Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Raylı Sistemler Yol Teknolojisi taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Raylı Sistemler Yol Teknolojisi başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki 2 yıllık Raylı Sistemler Yol Teknolojisi bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Raylı Sistemler Yol Teknolojisi Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve önlisans seviyesinde öğrenim vererek YGS-1 puan türünde öğrenci kabul etmektedir. Bölümde teknik alanda mukavemet, statik, fizik, ray teknolojisi üzerinde dersler verilir. Bölümün amacı yol teknolojisinde mühendislik hizmetlerine yardımcı ara eleman yetiştirmektir.

Raylı Sistemler Yol Teknolojisi Bölümü mezunları, tekniker olarak işçi ile mühendisler arasında ara eleman şeklinde teknik desteğin gerçekleşmesinde aracı olarak çalışırlar. Raylı sistemlerde yol teknolojisi alanında yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak çalışırlar. Maaşlar ortalama seviyededir. Kişilerden beklenen dikkatli ve yoğun çalışma rutinine uyum sağlamalarıdır.

Raylı Sistemler Yol Teknolojisi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

 

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ (AFYONKARAHİSAR) 2018 Afyon Meslek Yüksekokulu Raylı Sistemler Yol Teknolojisi TYT 40 249.96042
ERZİNCAN BİNALİ YILDIRIM ÜNİVERSİTESİ 2018 Refahiye Meslek Yüksekokulu Raylı Sistemler Yol Teknolojisi TYT 20 240.74318

Raylı Sistemler Yol Teknolojisi Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. numan Yanıtla

    Raylı Sistemler Yol Teknolojisi Bölümü oldukça araştırdığım bir bölüm. Raylı Sistemlerle ilgili pek çok bölüm var ama Raylı Sistemler Yol Teknolojisi olayın daha teknik işiyle ilgileniyor ve meslekte kalifiye eleman azmış. Bende bu nedenle kendimi bu alanda geliştirmeliyim diye düşündüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir