Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, lisans seviyesinde üniversitelerin öğrenim programlarında yer alan bir bölümdür. Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü’nde psikoloji, rehberlik, danışmanlık alanlarında çocuk, genç psikolojisi, sosyoloji, mantık, felsefe, eğitim felsefesi, sosyoloji, psikometri, ruh sağlığı dersleri okutulmaktadır. Bölümde gerekli yeterliliğe sahip bireylerin sağlık alanlarında gerekli istihdamı sağlamak amacı vardır.

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü mezunları danışmanlık hizmetleri verebilecek yeterliliğe sahip olarak sağlık kurum ve kuruluşlarında, kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektörde ve kendi işlerinde çalışabilirler. Maaşları ortalamanın üzerindedir. Kişilerden beklenen anlayışlı, sabırlı, çalışkan, dikkatli ve titiz olmalarıdır.

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
ULUSLARARASI BALKAN ÜNİVERSİTESİ (ÜSKÜP-MAKEDONYA) 2018 EğitimFakültesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (%25 İndirimli) EA 10
ULUSLARARASI BALKAN ÜNİVERSİTESİ (ÜSKÜP-MAKEDONYA) 2018 EğitimFakültesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (%50 İndirimli) EA 5
ULUSLARARASI BALKAN ÜNİVERSİTESİ (ÜSKÜP-MAKEDONYA) 2018 EğitimFakültesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (Ücretli) EA 15

 

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. öykü Yanıtla

    Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü mezunları okullarda iş yerlerinde veya danışmanlık bürolarında çalışabilirmiş doğru mu ? Ama neden devlet üniversitesi puanları yok..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.