Para her kapıyı açar mı; açmaz mı? Konulu Münazara Örneği

Para her kapıyı açar mı; açmaz mı? konulu münazara örneği ile sizler de, Para her kapıyı açar mı; açmaz mı? hakkında münazara çalışması yapabilirsiniz.

Tesisatçı: Her kapının açılıp açılmayacağı, durumuna göre değişebilir. Çoğu zaman, kapının üzerinde bir kilitleme mekanizması olup olmadığına bakılarak, kapının açılıp açılmayacağı belirlenir. Ayrıca, kapının çalışma sistemine de bakılması gerekir. Eğer kapıyı açmak için bir tuş, anahtar veya kart gerekliyse, o zaman kapı açılmaz.

Avukat: Ancak, kapının açılıp açılmayacağını belirlemek için üçüncü tarafların da katılımı gerekebilir. Örneğin, kapının sahibinin onayı olmadan kapı açılamaz. Ayrıca, kapının çalışma sistemine göre, kapının açılması için özel yetkili kişilerin de izin vermesi gerekebilir.

Yargıç: Bu durumda, kapının açılıp açılmayacağını belirlemek için, tüm bunların yanı sıra, mevzuatın kapının açılmasıyla ilgili düzenlemelerini de göz önünde bulundurmak gerekir. Mevzuatın çıkarttığı kurallar doğrultusunda, kapının açılıp açılmayacağı kesinlik kazanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir