Özel Eğitim Öğretmenliği Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Özel Eğitim Öğretmenliği tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Özel Eğitim Öğretmenliği meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Özel Eğitim Öğretmenliğinin geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Özel Eğitim Öğretmenliği Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Özel Eğitim Öğretmenliği

Puan Türü: YGS-4

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Özel Eğitim Öğretmeni

Özel Eğitim Öğretmenliği, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün oluşmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı öğretmenlik hizmetlerinde alanında uzman kişilerin istihdam edilmesine imkan oluşturmaktır.

Çalışma Alanları:

Özel Eğitim Öğretmenliği mezunları özel eğitim öğretmeni olarak eğitim kurumlarında kamu kurum ve kuruluşlarında atanarak devlet memuru şeklinde, özel sektör kurum ve kuruluşlarında sözleşmeli personel şeklinde çalışma imkanı bulabilirler. Eğitim kurslarında, rehabilitasyon merkezlerinde çalışabilirler. Maaşlar ortalama seviyededir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Özel Eğitim Öğretmenliği programında mesleki eğilim dersleri, alan dersleri ve formasyon dersleri verilmektedir. Eğitim psikolojisi, eğitim bilimleri, öğretmenlik uygulamaları, özel eğitimde planlama, rehberlik hizmetleri, öğretim materyalleri ve yöntemleri dersleri teorik ve uygulamalı olarak verilmektedir.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Özel Eğitim Öğretmenliği, aslında toplum tarafından sürekli göz ardı edilen bir meselenin çözülmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Sakat doğan ya da sakatlanan çocukların eğitimlerine devam etmeleri ve eğitimlerini sağlıklı bir şekilde alabilmeleri için çok önemlidir. Gelecek on yıl içinde de bu konumunu koruması beklenmektedir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Özel Eğitim Öğretmenliği mezunlarının öğretmenlik yaparken sahip olmaları gereken özellikler, sabırlı ve dikkatli olmaları, adil ve merhametli olmaları, düzenli ve planlı olmaları, insaflı ve vicdanlı olmaları, öğretmenlik hizmetlerinin farkında olmaları şeklinde sıralanabilir.

Özel Eğitim Öğretmenliği dersleri nelerdir, Özel Eğitim Öğretmenliği puan türü ve özellikleri, Özel Eğitim Öğretmenliğini seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Özel Eğitim Öğretmenliği iş olanakları maaşları durumu nasıl, Özel Eğitim Öğretmenliği geleceği iş bulma durumu Özel Eğitim Öğretmenliği tercih edilir mi ve Özel Eğitim Öğretmenliği mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Özel Eğitim Öğretmenliği Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir