Otel Yöneticiliği Bölümü Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Otel Yöneticiliği Bölümü taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Otel Yöneticiliği Bölümü başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Otel Yöneticiliği Bölümü bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Otel Yöneticiliği ya da Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü, üniversitelerin meslek yüksekokullarında önlisans programı olarak okutulan ve YGS-6 puan türünde öğrenci kabul eden bölümlerdir. Bölümün amacı, turizm ve otel işletmeciliğinde ara eleman insan gücünün karşılanmasıdır. Bölümde, turizm ve otelcilik ile ilgili mesleki eğilim derslerinin yanında staj programları da yer almaktadır.

Otel Yöneticiliği mezunları otellerde dört mevsim ya da mevsimlik olarak çalışabilirler. Otellerin her departmanında bulunabilirler. Akademik yeterliliklerine göre yükselebilirler. Maaşları iş yükü ve çalışma hacmine göre değişebilir. Kişilerden beklenen sosyal ve halkla ilişkilerinin iyi olması, özverili, özgüvenli, sabırlı, dikkatli ve azimli çalışmalarıdır.

Otel Yöneticiliği Bölümü Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) 2018 Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Otel Yöneticiliği(İngilizce) (%50 İndirimli) EA 22 207.91713
ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) 2018 Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Otel Yöneticiliği(İngilizce) (Burslu) EA 2 342.60287

 

Otel Yöneticiliği Bölümü Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. berrak Yanıtla

    Turizm Bölümünden mezun oldum bu sene… Antalya Akdeniz Üniversitesi coğrafya olarak bu bölüme uygun bir üniversite. Bu yüzden ilk tercihim bu üniversite olacak. Taban puanı ve başarı sıralaması düşsün diye çok dua ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.