Optik ve Akustik Mühendisliği Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Optik ve Akustik Mühendisliği taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Optik ve Akustik Mühendisliği başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Optik ve Akustik Mühendisliği bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Optik ve akustik Mühendisliği, ülkemizde Gaziantep Üniversitesi’nin öğrenim programında yer alan ve MF-4 puan türüyle öğrenci kabul eden bir lisans programıdır. Optik ve akustik sistemleri günümüzde her alanda kullanılan ışık ve ses sistemlerinin düzenlenmesinde gerekli olan bilgi ve bilim aşamalarının yekunudur. Bu kapsamda teknik destek sağlayacak olan bireylere yeterlilik kazandırmak için açılan bir bölümdür.

Optik ve akustik Mühendisliği mezunları ses ve ışık sistemlerinin kullanıldığı fabrika, şehir, yol, kurum vesaire gibi alanlarda görev alırlar. Bu alanlara bağlı kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektörde çeşitli alanlarda iş sahibi olabilirler. Maaşları ortalamanın üstündedir. Kişilerden beklenen özverili ve sabırlı çalışma prensiplerine sahip olmalarıdır.

Optik ve Akustik Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ 2018 Mühendislik Fakültesi Optik ve Akustik Mühendisliği(İngilizce) SAY 15 248.36951
GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ 2018 Mühendislik Fakültesi Optik ve Akustik Mühendisliği(İngilizce) (KKTC Uyruklu) SAY 1

 

Optik ve Akustik Mühendisliği Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. alev Yanıtla

    Optik ve Akustik Mühendisliği Bölümü üzerine İngilizce eğitim veren bir üniversite araştırıyordum. Sayfanızda tamda isteklerime uygun olan bir üniversite olan Gaziantep Üniversitesini gördüm. Taban puanını ve başarı sıralamasını da sayenizde öğrendim bize pek iş bırakmadınız 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir