Notun öğrencinin öğrenmesine katkısı vardır fikrine katılıyor musunuz? Konulu Münazara Örneği

Notun öğrencinin öğrenmesine katkısı vardır fikrine katılıyor musunuz? konulu münazara örneği ile sizler de, Notun öğrencinin öğrenmesine katkısı vardır fikrine katılıyor musunuz? hakkında münazara çalışması yapabilirsiniz.

Münazara

Evet Tarafı:

Notun öğrencinin öğrenmesine katkısı olduğuna inanıyorum. En önemli etken notlardır, öğrencinin öğrenmesi için ilham kaynağı olarak görev yaparlar. Notlar, öğrencinin çalışma ve öğrenme yöntemlerini gözden geçirmesini sağlar. Öğrencinin başarısının ölçülmesinde, öğrencinin çalıştığının, ne kadar çok çalıştığının ve ne kadar başarılı olduğunun göstergesi olarak kullanılır. Notlar, öğrenciye öğrenmesi için gerekli olan çalışma saatlerini belirlemek için de önemli bir araçtır.

Hayır Tarafı:

Fakat notların öğrencinin öğrenmesine katkısı olmadığını da savunmaktayım. Notlar, öğrencinin öğrenme sürecini sadece kontrol etmeye yönelik bir araç olarak kullanılır. Öğrencinin anlamasını kontrol etmek için kullanılır, ancak öğrencinin öğrenmesi için değil. Notlar, öğrencinin çalışma yöntemini değiştirmesi için faydalı olabilir, ancak öğrencinin öğrenmesi için bir etken olarak kullanılmaz. Notlar, öğrencinin kendisini motive etmesi için de faydalı olabilir, ancak öğrencinin öğrenmesine katkıda bulunmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir