Muhasebe Bilgi Sistemleri Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Muhasebe Bilgi Sistemleri taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Muhasebe Bilgi Sistemleri başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Muhasebe Bilgi Sistemleri bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Muhasebe Bilgi Sistemleri Bölümü, üniversitelerde lisans seviyesinde öğrenim veren bir bölümdür. Bu bölümde muhasebe hizmetleriyle ilgili olarak üst düzey yeterliliğe sahip bireylerin yetiştirilmesi ve istihdam alanlarında insan gücünün karşılanması amaçlanır. Bölümde iş hukuku, ticaret hukuku, muhasebe, kamu yönetimi gibi dersler okutulmaktadır.

Muhasebe Bilgi Sistemleri mezunları muhasebe hizmetlerinde üst düzey yeterliliğe sahip olarak hizmet verebilmektedir. Özel sektörde ticaret alanlarında, kamu kurum ve kuruluşlarında finansal destek ve yönetim aşamalarında iş imkanları bulabilirler. Maaşları ortalamanın üstündedir. Kişilerden beklenen analitik, aritmetik ve matematik olarak kendini gerçekleştirmiş kişiler olmalarıdır.

Muhasebe Bilgi Sistemleri Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
UŞAK ÜNİVERSİTESİ 2018 Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Muhasebe Bilgi Sistemleri EA 70 211.53198
UŞAK ÜNİVERSİTESİ 2018 Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Muhasebe Bilgi Sistemleri (İÖ) EA 70

 

Muhasebe Bilgi Sistemleri Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

2 yorum

  1. Anonim Yanıtla

    Muhasebe ve denetim ile Muhasebe ve Finans vb. bölümler burad yok. Bence eksiklik büyük.

  2. sadık Yanıtla

    Muhasebe Bilgi Sistemleri Bölümü taban puanı ve başarı sıralaması bu sene aynı mı kalır ? Özel sektör de her kurumun bu bölüm mezununa ihtiyaç duyduğunu biliyorum. Bunun için ilk olarak bu bölümü seçeceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir