Mücevherat Mühendisliği Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Mücevherat Mühendisliği taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Mücevherat Mühendisliği başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Mücevherat Mühendisliği bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Mücevherat Mühendisliği Bölümü, üniversitesi öğrenim programında yer alan bir bölümdür. Gazi Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Mücevherat Mühendisliği YGS-5 puan türüyle öğrenci kabul etmektedir. Takı tasarım bölümü olarak kıymetli eşyaların üretimindeki insan gücü ihtiyacını karşılamak için kurulmuştur. Teknik resim, temel çizim, takı tasarım, sanat, kültür, kimya, laboratuvar, mineraloji dersleri görülmektedir.

Mücevherat Mühendisliği Bölümü mezunları, takı tasarım atölyelerinde, fabrikalarında, araştırma ve geliştirme laboratuvarlarında çalışabilirler. Mücevherat ticaretinde gerekli bilgi ve birikime sahiptirler. Maaşları ortalama değerdedir. Kişilerden beklenen yenilikçi, özgün, yaratıcı, üretken olmaları, özverili bir şekilde çalışmalarıdır.

Mücevherat Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ 2018 Sanat ve Tasarım Fakültesi Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı EA 24 201.50607
ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ 2018 Sanat ve Tasarım Fakültesi Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı (M.T.O.K.) EA 6 214.99827
MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) 2018 Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Kuyumculuk ve Mücevherat Tasarımı EA 40 233.65601

 

Mücevherat Mühendisliği Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. hayat Yanıtla

    Mücevherat Mühendisliği hangi üniversitelerde var. Lütfen bu konuda bizi aydınlatır mısınız ? Taban puanı ve başarı sıralamasını çok merak ediyorum eminim benim gibi bir çok arkadaş vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir