Mobil Teknolojileri Bölümü Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Mobil Teknolojileri Bölümü taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Mobil Teknolojileri Bölümü başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki 2 yıllık Mobil Teknolojileri Bölümü bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Mobil Teknolojileri Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve önlisans seviyesinde öğrenim vererek YGS-1 puan türünde öğrenci kabul eden bir bölümdür. Temel bilimler, bilgisayar bilimleri, yazılım ve programlama alanlarında dersler verilir. Bölümün amacı mobil hizmetlerde yazılım geliştirecek ara eleman insan gücünün karşılanmasını sağlamaktır.

Mobil Teknolojileri Bölümü mezunları tekniker olarak yazılım geliştirme, programlama ve mobil hizmet sunma aşamalarında özel sektörde ve kamu kurum ve kuruluşlarında ara eleman iş gücünün karşılanmasını sağlayarak iş sahibi olabilirler. Maaşlar iş yükü ve çalışma hacmine göre değişir. Kişilerden beklenen özgün ve yenilikçi olmalarıdır.

Mobil Teknolojileri Bölümü Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
İSTANBUL OKAN ÜNİVERSİTESİ 2018 Meslek Yüksekokulu Mobil Teknolojileri (%50İndirimli) TYT 27 167.43084
İSTANBUL OKAN ÜNİVERSİTESİ 2018 Meslek Yüksekokulu Mobil Teknolojileri (Burslu) TYT 3 301.65121

 

Mobil Teknolojileri Bölümü Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. nevra Yanıtla

    Mobil Teknolojileri Bölümü mobil çağda olmamızdan kaynaklı çıkan yeni bir bölüm. Gelişeceğine inandığım için bende bu bölümü tercih edeceğim. Mustafa Kemal Üniversitesi bu bölüm için nasıl ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir