Mimarlık Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Mimarlık Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Mimarlık Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Mimarlık Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Mimarlık Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Mimarlık Bölümü

Puan Türü: MF-4

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Mimarlık

Mimarlık Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün karşılanmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı alanında uzman kişilerin gerekli yerlere istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Mimarlık Bölümü mezunlarının kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektör kurum ve kuruluşlarında ya da kendi kurdukları mimarlık ofislerinde çalışma imkanı bularak proje taahhüt aşamalarında gerekli desteğin sağlanması için yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olup çalışma imkanı bularak iş sahibi olabilirler. Maaşlar iş yükü ve çalışma hacmine göre değişmektedir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Mimarlık Bölümü’nde temel bilimler, teknik bilimler ve mesleki eğilim dersleri okutulmaktadır. Bölümde teorik ve uygulamalı dersler bulunmaktadır. Fizik, matematik, geometri alanında dersler verilmektedir. Proje gerçekleştirme ve staj imkanları da uygulamalı olarak verilmektedir.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Mimarlık, en çok ihtiyaç duyulan mesleklerden biri olarak ona bağlı sektörlerin de gelişmesinde önemli bir etkisi olan alandır. Mimarlık alanında yapılan yatırımlar neticesinde de gelecek on yıl içinde mesleğin hem alanda hem de akademik olarak daha da gelişmesi söz konusu olacaktır.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Mimarlık Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, araştırmacı olmaları, üretken ve özgün olmaları, yaratıcı düşünce yetisine sahip olmaları, teknik beceriye sahip olmaları, alanında sürekli kendilerini geliştirmeleri şeklinde sıralanabilir.

Mimarlık Bölümü dersleri nelerdir, Mimarlık Bölümü puan türü ve özellikleri, Mimarlık Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Mimarlık Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Mimarlık Bölümü geleceği iş bulma durumu Mimarlık Bölümü tercih edilir mi ve Mimarlık Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Mimarlık Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir